باز آيد فاطميه

به نام محبوب ازلی و ابدی

 

دوباره میرسد بوی گل یاس

غریبی را دلم بنموده احساس

به هر سو بنگرم اشکی روان است

از آن گنجینه پر در الماس

 

سلام. سلامی غریب اما آشنا. خیلی وقت هست که ننوشتم. از یک طرف کار و مشغله که نمیذارن بفهمم کی روز میشه کی شب. از یک طرف هم تنبلی. دلم برای محیط وبلاگ تنگ شده بود برای همه دوستای خوبم که همیشه به من لطف داشتن.

حالا دارم مینویسم. همزمان با ایام فاطمیه. وقتی ایام فاطمیه میرسه. یک چیزی مثل خوره میافته به جونم. هی از خودم می پرسم چرا مادرمون اینقدر مظلومانه اومد و رفت؟ چرا مارو در حسرت به سرمه کشیدن تربتش گذاشت؟ کاش لااقل میدونستیم کجاست. کاش لااقل می شد تربتش را بوسه باران می کردیم. کل هستی هست و یک فاطمه . اما همون فاطمه هم نیست. یعنی هست اما لیاقت دیدن تربتش هم نیست. چرا؟ چرا؟

راستش رو بخواهید از طرفی هم با خودم میگم خوب شد که تربت مادرمون مخفی موند و حکمت خدا بر این قرار گرفت. آخه ما شیعیان حتی ما بچه سیدها اونقدر به عزیزترینهامون اهمیت میدیم که کلی گنبد و بارگاه برای ائمه بقیع ساختیم. نمیبینید که بقیع پر از چراغ و آب هست گنبد و بارگاه ائمه بقیع رو نمیبینید؟ اونهم کدوم ائمه امام حسن که سید الشباب اهل جنه هست و همه می دونیم غریب مدینه  که الهی فداش شم. امام زین العابدین که زنده کننده کربلا بود امام محمد باقر که نظاره گر کربلا بود و عالم بر علوم و امام جعفر صادق که ما هرچی از اسلام میدونیم از صدقه سر تعلیمات اوست. نمیدونم حتما اگه تربت مادرمون هم معلوم بود تو عربستان دست کمی از تربت بقیه ائمه بقیع نداشت. اونوقت تکلیف ما فرزندان بی بی دو عالم و شیعیان سینه چاک با امام زمان چی بود؟ مسلما باید از خجالت آب می شدیم.

آخه کل زمین و زمان هست و یک فاطمه.

قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

ما چه دانیم آن چه باشد در پس این صنعتگری

 

با همه این حرفا خدا زیارت روی مادرمون را قسمت همه ما بکنه و انشاء لله با دعای بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) دیدار روی فرزند عزیزش موعود نهایی و جانفشانی در رکابش را روزی ما بگرداند.

 

او غربت تازه علی را میدید

اشک چوگدازه علی را میدید

آنشب که تن فاطمه را می بردند

تشیع جنازه علی را میدید

ملتمس دعای خیر همه شما

بنده کمترین: سید مجید

/ 3 نظر / 11 بازدید
پريا

سلام ... اين ايام ٬ خيلی سخته . فکر اين که علی چی کشيده هم حتی سخته . شما برای ما هم دعا کنيد .

زلال

ما رو ميشناسی اخوی؟/ قديما سر ميزديم/ الانم به کل ليست وبلاگ سر زدم که خب شما هم هنوز توی وبلاگ مايين و سعادتی بود تا مطلب زيباتون رو بخونيم يا علی/ شهادت مظلومانه مادرتون رو تسليت عرض می کنم.

صفحه زيبايی داريد. از دردهاتون بيشتر بنويسيد.به مدرسه من هم سربزنيد